• איזור או עיר

  • סוג הדיור

  • אפשרויות מימון

  • מאפיינים מיוחדים

נמצאו 145 תוצאות עבור בית אבות לעצמאים ולתשושים

בתי אבות בישראל

בית אבות הוא מסגרות דיור שונות שמותאמות לבני הגיל השלישי במצבים בריאותיים שונים, גופניים וקוגניטיביים. קיימים מספר סוגים של בית אבות בישראל:

בית אבות לעצמאיים ולתשושים: בית אבות שמתאים למבוגרים שמתפקדים באופן עצמאי לחלוטין, או זקוקים לעזרה חלקית במספר פעולות שגרתיות בחלק משעות היממה, אך לא מסביב לשעון ולא להשגחה צמודה.

בית אבות לתשושי נפש: בית אבות שמיועד לסובלים מפגיעה קוגניטיבית שנגרמת כתוצאה מדמנציה או אלצהיימר, והם זקוקים להשגחה מסביב לשעון בשל המחלה. 

בית אבות סיעודי: בתי אבות שמיועדים לזקוקים לעזרה מסביב לשעון בשל הצורך בסיוע ברוב הפעולות השגרתיות.

בית אבות סיעודי מורכב: מיועד לזקוקים לסיעוד מלא בצירוף טיפול רפואי נוסף כמו למשל חולי דיאליזה, חולים שזקוקים לעירוי מתמשך, מטופלים עם פצעי לחץ עמוקים, ועוד. 

בתי אבות משולבים: ישנם בתי אבות שמציעים תחת קורת גג אחת מספר מחלקות מסוגים שונים, כמו למשל מחלקת תשושים, מחלקה סיעודית בבית אבות, או בית אבות עם מחלקת תשושי נפש. 

בית אבות – שירותים ויתרונות:

לא משנה איזה סוג בית אבות עונה לצרכים שלכם, כל בתי האבות מציעים סל שירותים שכולל פעילויות שהולמות את המצב הרפואי של כל דייר ודיירת. הפעילויות כוללות חוגי התעמלות ופיזיותרפיה לשימור היכולות הקיימות ושיפור היכולות שאבדו, הרצאות, פעילויות תרבות, ועוד. 

עבור דיירים במצבים סיעודיים קשים או מחלות קוגניטיביות שלא מאפשרות השתתפות בפעילויות, ניתן טיפול מסור כדי לספק איכות חיים גבוהה ככל שהמצב מאפשר. בית אבות עונה על כל הצרכים התזונתיים של הדיירים עם שלוש ארוחות גדולות ביום בצירוף שתיים עד שלוש ארוחות ביניים.