דיור מוגן יוקרתיהדיור המוגן מעניק לדייריו נוחות וביטחון, שקט נפשי ושלל פעילויות חברה תרבות ופנאי. דיור מוגן במהותו נותן מענה לכל הצרכים הפיזיים והתרבותיים להם זקוק בן הגיל השלישי כגון: מרחב אישי ואינטימי, דירה, מתקנים, שירותים לוגיסטיים (ניקיון, אחזקה), מעטפת רפואית, אופציה לארוחות חמות, סביבה תומכת, חברה, חוגים ופעילויות ועוד…

בדיור מוגן יוקרתי רמת השירותים והמתקנים הינה גבוהה יותר וייחודית.

מה הופך בית דיור מוגן ליוקרתי:

                                          

מיקום

מיקום הדיור המוגן הוא משמעותי ביותר וכזה שעושה את כל ההבדל. בדיוק כמו תחום נכסי הנדל"ן בארץ, גם בתי דיור מוגן הממוקמים בשכונות מסוימות או באזורים ספציפיים בארץ הינם מבוקשים ונחשבים יוקרתיים יותר. לדוגמה דיור מוגן הממוקם בצפון תל אביב ייחשב יוקרתי יותר מאשר דיור מוגן הממוקם בדרום הארץ.

עיצוב הבית ורמת המתקנים

כבר בעת הכניסה לדיור מוגן ניתן להבין על פי נראות הבניין, הלובי ועיצוב הפנים האם מדובר בדיור מוגן יוקרתי. זמן רב, עשרות מיליוני שקלים ותכנון קפדני הושקעו על מנת ליצור סטנדרט בניה ומתקנים ברמה הגבוהה ביותר. בבית דיור מוגן יוקרתי ניתן להבחין בעיצוב חדשני ומודרני של הבניין, השטחים הציבוריים, הלובי, חדרי הפעילות, המתקנים והדירות המעוצבות והמרוהטות בטוב טעם. בבתים היוקרתיים, לרוב קיימים מתקנים ברמה גבוהה ומתקדמת כגון: בריכה מחוממת ומקורה, חדר כושר מאובזר שלא נופל מרמתם של רשתות חדרי הכושר הגדולות, ספא, ג'קוזי וסאונה, חדרי חוגים ייעודיים ומפוארים, אולמות גדולים לאירועים, אודיטוריומים, חדרי הרצאות ומסעדה המגישה ארוחות עשירות ומשובחות.

יחידות הדיור והנוף הנשקף מהן

קיימים דיורים מוגנים המציעים מגוון רחב של סוגי דירות כגון: דירות סטודיו, דירות שני חדרים, דירות שלושה חדרים, דירות פנטהאוז, דירות עם גינה צמודה או מרפסת ואף כאלו המציעים בתים צמודי קרקע כמעין וילות קטנות. הגיוון הרב יוצר ביקוש גדול יותר ומעלה את הרף ואת התחרותיות בענף הדיור המוגן. הנוף הנשקף מיחידות הדיור הוא גורם נוסף המעלה את רמת היוקרה של הדיור המוגן. ישנן דירות המציעות קו ישיר אל הים וכן כאלו הצופות אל נוף מרהיב וירוק. השילוב של יחידות הדיור והנוף הנשקף מהן משפיע באופן ישיר על רמת היוקרה של הדיור המוגן.

רמת האוכלוסייה

כאשר אדם מחפש דיור מוגן, אחד מהקריטריונים החשובים עבורו הוא רמת האוכלוסייה השוהה במקום. ישנם מקומות שמרבית מאוכלוסייה הינה משכילה, אקדמאית, דוברת מספר שפות שונות, גורמים אלו ונוספים מעלים את רמת האוכלוסייה וכך ביחס ישיר עולה גם יוקרתיות המקום.

סל השירותים

הבדל נוסף בין דיור מוגן סטנדרטי לבין דיור מוגן יוקרתי ואיכותי הוא בגיוון השירותים הניתנים לדייר וברמתם. בכל דיור מוגן ניתן למצוא שירותים בסיסים אשר אותם מחויב הדיור המוגן לספק(שירותי אחזקה ואבטחה, שירותי בנק ודואר, שירותים רפואיים וכיו"ב). להבדיל, בדיורים היוקרתיים בנוסף לשירותי הבסיס קיימים שירותים נוספים כגון: ארוחות בהזמנה אישית, טיפולי טיפוח ובריאות, שירותי כביסה וגיהוץ, חימום תת רצפתי, אינטרנט, כבלים, אבזור וריהוט קומפלט לדירה, מחלקה סיעודית במתחם ועוד…

תרבות ומגוון הפעילויות

הגורמים העיקריים למעבר אל דיור מוגן הם הצורך בחברה ובתחושת בטחון. הדיור המוגן מעניק פתרונות לכל אותן בעיות אלו בכך שמספק מסגרת חברתית, פעילויות פנאי תרבות, העשרה ופעילות גופנית באופן יום יומי. אין זה אומר שדיור מוגן סטנדרטי לא מספק את אותן הפעילויות אך הכל הוא בגדר התקציב. בדיור מוגן יוקרתי ניתן למצוא טיולים בארץ ובחו"ל, הרצאות איכות, קונצרטים, אירועי תרבות, מגוון רחב של חוגים, חוגים המשלבים פעילות פיזית כדוגמת יוגה, פילאטיס וכ"ו..

ראוי לציין את העלות הכספית הגבוהה של מגורים בדיור מוגן יוקרתי. ישנו יחס ישיר בין רמת החיים הניתנת בדיור המוגן לבין העלות הכספית המאפשרת מחייה במקום שכזה. כמו כן חשוב לזכור כי דיור מוגן יוקרתי אולי נחשב איכותי, ברמה גבוהה וכן עונה על מספר קריטריונים ואף על כולם, אך בסופו של דבר בן הגיל השלישי הוא זה שיחליט מה בשבילו נחשב כיוקרתי. כל אחד רגיל לרמת חיים מסוימת ולכן מה שייחשב כיוקרתי בעיני אדם אחד לא בהכרח יחשב כיוקרתי בעיניי האחר.

לנוחיותכם, רשימה של בתי דיור מוגן הנחשבים יוקרתיים:

– אוונגרד רזידנס – דיור מוגן בחיפה

– פרוטיאה בהר – דיור מוגן בשורש

– מגדלי הים התיכון ירושלים – דיור מוגן בירושלים

– בית בכפר ביתן אהרון – דיור מוגן בביתן אהרון

– בית בלב פתח תקווה – דיור מוגן בפתח תקווה

– אחוזת צהלה – דיור מוגן בתל אביב

– משען נאות אביבים – דיור מוגן בתל אביב

– בית שבעה כוכבים – דיור מוגן בהרצליה