מיניות בגיל זקנהמקרה שקרה ברמת השרון כאשר שכנה של בית אבות ראתה פעילות חריגה בבית האבות בו 5 "חבר'ה" נתפסו בפעילות מינית כשהצעיר בינהם היה בן 82 והצעירה בת 76.

המילה סקס עדיין גורמת מבוכה רבה לאנשים בגיל הזהב אך מצד שני רבים מהם כבר הפנימו שאפשר אחרת, והם מנצלים את הזמן הפנוי שלהם לפעילויות שונות הכוללות גם סקס. מחקרים הוכיחו שסקס מאריך חיים ומגביר את האושר כיוון שבתהליך הסקס יש פליטה של חומרים כימיים המכונים אנדורפינים שנמצאים במוח, חומר זה עוזר בשיכוך כאבים ושיפור מצב הרוח. עדיין למרות כל הדברים הטובים שבאים עם סקס בגיל הזהב ישנם גם סיכונים הקיימים מעצם המצב הבריאותי בו שרוי כל אחד, שעלולים לפגוע או לסכן את בני הגיל השלישי. סרטן הערמונית, אין אונות, מחלות לב וסכרת הן עיקר המחלות והסיבות הפוגעות בתפקוד המיני ובחשק המיני, כמו כן, ככל שהאדם מתבגר, המצב הפיזיולוגי שלו נפגע וכך גם החשק המיני (הליבידו). בנוסף לבעיות הפיזיות ישנן גם בעיות הקשורות לפן הנפשי כגון דיכאון שיכול להיגרם כתוצאה מגירושין או אובדן בן הזוג, שינויים גופניים שמתרחשים לדוגמה מראה חיצוני שנפגע (קמטים, נשירת שיער) ועוד מחלות נפש שונות כגון סכיזופרניה.

לרוב ניתן לטפל בבעיות אלו בשתי צורות:

בפן הפיזי, פגיעה בחשק המיני מטופלת על ידי תרופות כמו ויאגרה או סילדנאפיל. אפשרי גם לפנות לתחום האלטרנטיבי בו יש צמחי חשק כמו סאטיבה ודומיו. בפן הנפשי ישנן גם תרופות וגם טיפולים על ידי מטפלים מוסמכים בתחום הזוגיות. למרות שלגברים יש תסכול רב בעקבות איבוד הזקפה והנשים רואות עצמן כפחות אטרקטיביות, עדיין יחסי המין בגיל השלישי יכולים להיות מאוד מגוונים ואינטימיים. המשחק המקדים מקבל חשיבות גבוהה יותר בגיל הזהב ולפעמים הופך להיות המרכז, יהיו יותר ליטופים, גירויים הדדיים, צפייה בסרטים ארוטיים ביחד, ועיסויים הדדיים. צריך ללמוד לזרום וניתן ומומלץ להשתמש בחומרי סיכה לנשים ולפעמים גם כדורים לגברים כדי להגביר את העונג. ניתן ליהנות גם מיחסי מין ללא חדירה.

הידעתם:

*אישה יכולה להגיע לאורגזמה בכל גיל.

*מחקרים הוכיחו כי 85% מהגברים בגילאי 70 ומעלה מדווחים על קיום יחסי מין יותר מפעם אחת בחודש. 50% מהם מקיימים יחסי מין בתדירות גבוהה מפעם בשבוע, נתון שנשמע לא הגיוני אך מראה שאפשר לחיות אחרת. לעומת הגברים, נשים בגילאי 70 ומעלה רק 40% דיווחו על תדירות יחסי מין דומה.

*גם בגיל 70+ יש גברים רבים שחיים עם מאהבת מהצד…