האם שילוב התרופות שלכם יעיל ובטוח ?
כתבה זו יכולה להציל חיים!

מתי לאחרונה בחנתם את התרופות שאתם מכניסים לגוף ואת ההתנגשויות ביניהן?

יותר ממיליון ישראלים, מילדים ועד בוגרים, צורכים מעל 5 תרופות ותוספים מדי יום ואין להם מושג שזו יכולה להיות פצצה מתקתקת!

לפי נתוני קופות החולים, יותר ממיליון ישראלים צורכים חמש תרופות ומעלה מדי יום – "קוקטייל", שאם נלקח בשגרה, עלול להפוך ל"פצצה מתקתקת" של תופעות לוואי, סיבוכים ושלל בעיות בריאותיות שבדרך כלל מתגלות רק בדיעבד ועשויות להוביל עד לאובדן חיים!

לשם כך הוקמה ע"י רוקחים קלינים מומחים (פארמקולוגים) – "מרכז לייעוץ תרופתי" – המומחים בייעוץ תרופתי וליווי תרופתי, במטרה:
לדאוג שלך זה לא יקרה!

בארה"ב ובאירופה שירות זה מזה שנים הינו שירות נפוץ וחיוני שמשתמשים בו מיליוני אנשים בשנה.
מספר דוגמאות שיסבירו את הבעיה:

הילדים של אבנר בן ה75 היו מודאגים. הם ידעו שאבא, כמו הרבה אנשים בגילו, סובל מאי-אילו מחלות כרוניות ולוקח מספר תרופות, אבל לא משהו יוצא דופן – תרופות נפוצות נגד לחץ דם וכולסטרול ועוד משהו נגד כאבים וקצת ויטמינים ותוספי מזון. לא משהו שמפריע לו לתפקד, ואפילו לשמור על סקרנות וחוש הומור. ופתאום – זה לא הוא. אבנר מבולבל, לא זוכר. יכול להיות שמדובר בדמנציה?
זאת לא הייתה דמנציה. למזלו של אבנר, התיק הרפואי שלו הגיע למרכז לייעוץ תרופתי, המספקת שירותי ייעוץ תרופתי על-ידי דוקטורים לרוקחות, המתמחים בהתאמה ואיזון תרופתי והמסקנות היו חד משמעיות!
אבנר סבל מתופעות לוואי קשות שנבעו ממינון יתר תרופתי, נוסף לסתירה בין 2 תרופות חיוניות. הטיפול המהיר של מומחי השירות לייעוץ תרופתי בשיתוף הרופא המטפל, בהחלפת סוג התרופה והמינונים, אפשרו לאבנר לחזור לתפקוד גבוה, עצרו את תופעות הלוואי והבלבול ומנעו נזקים עתידיים בלתי הפיכים.

נירית, צעירה בת 30, לא ידעה שאחת התרופה שהיא נוטלת, גורמת לעיכוב בפינוי של תרופה אחרת מגופה, כך שבעצם המיגרנות היו תופעות לוואי של מינון יתר.
במקרה אחר, תרופותיה של מירה דווקא היו במינון הנכון, אבל מירה לא זכתה להנחיה מדויקת לגבי השעות והצירופים בהם היא היתה צריכה לקחת אותן והתוצאה היתה כאבי שרירים שהקשו עליה להתמיד בטיפול החיוני.

בימינו, ההתמודדות עם מחלות כרוניות, בעיות בריאותיות ארוכות טווח, קשיים רגשיים וריבוי רופאים מטפלים המתמחים בתחום ספציפי, הם כר פורה להתנגשויות בין תרופות, שחלקן אינו לצורך וחלקן מטפלות בבעיה הספציפית, אך מתנגשות או סותרות בעיה אחרת. תופעה זו גורמת לעיתים רבות לסבל רב, תופעות לוואי, איכות חיים ירודה ולעיתים לסכנת חיים!מיי מדיק ייעוץ תרופתי

כאן נכנס לתמונה השירות הייחודי שמספק ה"מרכז לייעוץ תרופתי" הסוקר באמצעות רוקחים קלינים מומחים, דוקטורים בתחומם, את התיק הרפואי של המטופל. המומחים לומדים את התיק הרפואי של המטופל, את ההיסטוריה הרפואית, את רשימת התרופות ותוספי התזונה שהוא נוטל ובמידת הצורך מבקשים בדיקות דם עדכניות.

הרוקחים הקליניים מבצעים אנליזה של תיק התרופות – מינונים, תופעות לוואי והתנגשויות אפשריות בין תרופות ובוחנים האם התרופות שהמטופל נוטל הם אכן המיטביות עבורו. השלב הבא בתהליך הינו קיום פגישת ייעוץ אשר מתבצעת בזום, בה מסבירים הרוקחים למטופל את כל הממצאים אותם למדו במחקר שערכו על בסיס כל המידע שקיבלו.

לאחר פגישת הייעוץ, מכינים מומחי השירות לייעוץ תרופתי דו"ח סיכום והמלצות עבור הרופא המטפל, עמו ידון הרוקח ככל שיידרש. המטרה שלנו במרכז לייעוץ תרופתי היא ייעול הטיפול התרופתי ושיפור איכות חייכם. השירות לייעוץ תרופתי לא פועל למען האינטרסים של חברות התרופות ולא בשירות קופות החולים. האינטרס היחיד הוא הבריאות של המטופל.

לקבלת הצעת מחיר

לשירות הייעוץ התרופתי