ההורים שלי - אינדקס פתרונות דיור לגיל השלישי | דיור מוגן ובית אבות

תודה רבה!

פנייתך התקבלה. נציג ייצור עמך קשר בהקדם האפשרי

תנאי המגורים בבתי אבות סיעודיים ובתי אבות לתשושי נפש

תמונת תנאי המגורים בבתי אבות סיעודיים ובתי אבות לתשושי נפש

מאחר והמגורים בבית אבות סיעודי הינו בד"כ לפרק הזמן של שארית החיים, הרי שעל בית האבות לספק את התנאים המיטביים, החל מהצרכים הפיזיים ועד לצרכים החברתיים והנפשיים. על מנת להבטיח תנאי מגורים הולמים, על בית האבות לספק שירותים רפואיים, טיפוליים, סיעודיים ושיקומיים וכן שירותי ניקיון ואוכל. מעבר לתנאי המגורים הבסיסיים הללו, בתי אבות רבים, מציעים לדיירים אפשרויות נוספות כדוגמת פעילויות חברתיות, אירועים וחוגים, על מנת לשפר את איכות החיים ולרומם מצב הרוח והתחושה הכללית – לה השפעה רבה על הבריאות.

 

ניקיון וביטחון

בית האבות מחויב לספק לדייריו את תנאי הניקיון והביטחון הטובים ביותר, על מנת לשמור על מצבם הבריאותי והנפשי. במסגרת כללי הביטחון במגורים בבית האבות, יש לספק לדיירים מיטה המתאימה לצרכים שלהם ובמידת הצורך גם מעקה ביטחון. כמו כן, יש צורך באספקה של כיסאות מתאימים, אביזרי סיוע להליכה, לחצן מצוקה נגיש ליד המיטה וכמובן אמצעי בטיחות במקלחת. מבחינת הניקיון, יש לספק לדיירים סביבת מגורים היגיינית. מלבד הביטחון הפרטי לשלום הדייר, בתי האבות שומרים על ביטחון כלל הדיירים באמצעות חברות שמירה. כאשר מדובר במוסד המטפל בדיירים תשושי נפש, קיימת חובה לשמור על הדיירים באמצעות מחלקה סגורה.

 

בדיקות רפואיות

חלק חשוב ועיקרי במגורים בבתי אבות הינו הטיפול הרפואי, אשר מחייב בדיקות רפואיות אחת לפרק זמן. הבדיקה הרפואית נעשית בנוסף לטיפול הסיעודי היומיומי אותו מספק בית האבות הסיעודי והיא צריכה לכלול בדיקה גופנית, בדיקות מעבדה וכן הכנה של תכנית טיפולים, בין אם טיפולי פיזיותרפיה או טיפולים תרופתיים, בהתאם למצבו הבריאותי של הדייר. הבדיקות הרפואיות נעשות בתוך מסגרת בית האבות ובאמצעות הרופא האחראי, כאשר גם תכנית הטיפולים מתקיימת במסגרת מגורים זו.

 

פעילויות חברתיות

חלק משגרת החיים בבית אבות נסובה סביב הפעילות החברתית המתקיימת במקום, זוהי הזדמנות ליצירת אינטראקציה בין הדיירים, שמירה על תפקוד קוגניטיבי והעלאת מצב הרוח. הפעילות החברתית נעשית בין אם על ידי קיום של ערבים משותפים, ערבי שירה בציבור, פעילויות יצירה, חוגים, פעילות גופנית, חגיגות ימי הולדת לדיירי המקום וכמובן אירועי חג.

 

ביקורים משפחתיים

המעבר אל מגורים בבית אבות עלול להיות קשה מבחינה רגשית, עזיבת סביבת המגורים המוכרת והבית הפרטי הינה קשה. על כן, שמירה על קשר משפחתי הינו חשוב ביותר, וצוותי בתי האבות, בתי האבות הסיעודיים ובתי האבות לתשושי נפש, מעודדים זאת על ידי יצירת ימי משפחה משותפים, פעילויות המשלוות את המשפחה, אזורים המותאמים לביקורים כמו קפיטריה או גינה חיצונית, אזורים מותאמים לנכדים וכדומה.

 

ייעוץ חינם למציאת פתרון ליקיריכם

נציגי מרכז המידע הארצי עומדים לשירותכם

ההורים שלי - אינדקס פתרונות דיור לגיל השלישי, מספר הטלפון הראשי *4985

או השאירו פרטים ונציגי מרכז המידע יחזרו אליכם:

שתף בפייסבוק