ההורים שלי - אינדקס פתרונות דיור לגיל השלישי | דיור מוגן ובית אבות

תודה רבה!

פנייתך התקבלה. נציג ייצור עמך קשר בהקדם האפשרי

שאלות ותשובות - קוד משרד הרווחה

תמונת שאלות ותשובות - קוד משרד הרווחה

בבואנו לממן ליקרים שלנו מסגרת של בית אבות לתשושים מתעוררות שאלות רבות בעניין עזרה במימון של מוסד מתאים. ריכזנו בעבורכם שאלות נבחרות שיעזרו לכם להתמצא.

 

שאלה:

רופאת המשפחה של אמי המליצה על העברתה למסגרת של בית אבות. היא מתקיימת היום מביטוח לאומי ומהפרשת פנסיה צנועה של אבי ז״ל. בבירור שערכנו מצאנו שלא נוכל לעמוד בעלות של בית אבות וגם לי ולאחותי אין אפשרות לסייע לה. מהם האפשרויות שעומדות לרשותנו?

 

תשובה:

ראשית ממליצה לשמור על אופטימיות. ניתן להעזר במדור לקשיש שבמשרדי הרווחה בעירה של אימך. יש לפנות לעובדת הסוציאלית האחראית על קשישים. (בדרך כלל יש לה יום קבוע בשבוע בקופת חולים) ולבדוק את זכאותה של אימך להשתתפות המדינה בהשמה עבור בתי אבות לעצמאיים ותשושים. לשם כך תצטרכי לדאוג להביא מסמכים המפרטים את הכנסותיה של אימך ושל ילדיה. אם יש ברשותה דירה יילקח בחשבון עלות השכרתה. שירותי הרווחה נוהגים להעביר בהוראת קבע את כל הכנסות של אימך ולהשאיר בחשבונה סכום של כ- 500 ₪ בערך, לשם דמי כיס חודשיים בעת שהותה בבית אבות. כמו כן ייגבו ממך ומאחותך סכום השתתפות על פי חישוב סולם ההכנסות שלכן. חשוב לדעת: יש היום בתי אבות מצויינים בפיקוח של משרד הרווחה שמקבלים אליהם קשישים בהשמת משרד הרווחה. 

 

 

ייעוץ חינם למציאת פתרון ליקיריכם

נציגי מרכז המידע הארצי עומדים לשירותכם

ההורים שלי - אינדקס פתרונות דיור לגיל השלישי, מספר הטלפון הראשי *4985

או השאירו פרטים ונציגי מרכז המידע יחזרו אליכם:

שתף בפייסבוק