ההורים שלי - אינדקס פתרונות דיור לגיל השלישי | דיור מוגן ובית אבות

תודה רבה!

פנייתך התקבלה. נציג ייצור עמך קשר בהקדם האפשרי

דיור מוגן בקליק

תמונת דיור מוגן בקליק

בעבר צמד המילים הללו היה מקושר למצב אין ברירה שבו חייבים להכניס את ההורים או את הסבים והסבתות למוסד גריאטרי מכיוון שאינם מסוגלים לדאוג לעצמם. בשנים האחרונות דיור מוגן הוא קונספט שמקושר לאיכות חיים ולרווחה כלכלית יחד עם בטחון והבטחה לחיים טובים בגיל השלישי.

 

כיום רק 2 אחוז מאוכלוסיית הגיל השלישי בישראל חיה בדיורים מוגנים אולם ענף הדיור המוגן מתרחב ונבנים מרכזי דיור מוגן ברמה גבוהה ביותר וזאת על מנת לענות על הצפי שבו האוכלוסיה בדיורים מוגנים תהווה 5-8 אחוז מהאוכלוסיה של בני הגיל השלישי.

 

על מנת להתאים את הצורך הנ"ל הוקם אינדקס אינטרנטי שמטרתו לעזור לאוכלוסיה למפות את כל המקומות בישראל העונים להגדרה של דיור מוגן, אתר זה נקרא דיור מוגן בקליק. באתר דיור מוגן בקליק ניתן לבצע סינון של תוצאות מתאימות על פי אזור מבוקש ומצב תפקודי. אתר דיור מוגן מציג את כל בתי הדיור המוגן בישראל בפילוח גיאוגרפי.

 

ידוע שדיור מוגן מתאים לעצמאיים אולם בדיורים מוגנים קיימות מחלקות תומכות שמספקות את הצרכים של כל המצבים התפקודיים כמו: תשושים (דיור תומך), סיעודיים, תשושי נפש והחלמה. אתר דיור מוגן מספק תמונה רחבה של כל בתי הדיור המוגן בישראל ואף מותאם לגלישה ממכשירים סלולריים על מנת לענות על הצורך המתקדם של האוכלוסייה, כמו כן ניתן לנווט באמצעות אפליקציות הניווט השונות ישירות למקומות השונים המוצגים וזאת במהרה ובלחיצת כפתור מכל מקום.

 

אחוז בני הגיל השלישי החיים בדיור מוגן בשנת 2016

2%

צפי לאחוז בני הגיל השלישי שיחיו בבתי דיור מוגן בשנת 2020

5%

צפי לאחוז בני הגיל השלישי שיחיו בבתי דיור מוגן בשנת 2030

8%

 

 

ייעוץ חינם למציאת פתרון ליקיריכם

נציגי מרכז המידע הארצי עומדים לשירותכם

ההורים שלי - אינדקס פתרונות דיור לגיל השלישי, מספר הטלפון הראשי *4985

או השאירו פרטים ונציגי מרכז המידע יחזרו אליכם:

שתף בפייסבוק