ההורים שלי - אינדקס פתרונות דיור לגיל השלישי | דיור מוגן ובית אבות

תודה רבה!

פנייתך התקבלה. נציג ייצור עמך קשר בהקדם האפשרי

חוק הדיור המוגן

תמונת חוק הדיור המוגן

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה משמעותית של תוחלת החיים, בעולם כולו וכן במדינת ישראל. כתוצאה מכך, נוצר צורך חברתי להגן על אוכלוסיות מבוגרות, בניהן אוכלוסיות השוהות במסגרת של דיור מוגן. מדינת ישראל, אשר רואה עצמה כאחראית על כלל תושבי מדינת ישראל, מצאה לנכון, להביא לכדי הכנסת חוק, אשר מטרתו הינה להגן על אותן אוכלוסיות בני הגיל השלישי השוהות בדיור מוגן.

 

על חוק הדיור המוגן

על מנת למנוע מצב, בו כל החפץ יכול להקים בית דיור מוגן, החוק קובע למעשה תקנות וסטנדרטים בקרב מפעילי הדיור המוגן, כמו גם בתי אבות, בכדי שלא יהיה מצב של ניצול כספי מצד אחד, וכן לשמור על הזכויות ואיכות החיים של המתגוררים. מבין הנקודות החשובות שמאזכר החוק, חשוב לציין:

 

1. קבלת רישיון להקים ולהפעיל בתי דיור מוגנים יעשו על פי התנאים של משרד הרווחה.

2. חוזה ההתקשרות בין מפעיל בית הדיור המוגן לבין הדייר יעשה בצורה שקופה ובמסמך המסכם את כלל התנאים.

3. ישנם שירותי החובה שעל מפעיל הדיור המוגן לספק, כגון שירותי רפואה, שירותי שמירה, שירותי אחזקה וכן שירותים סוציאליים.

4. דמי הפיקדון בעבור שימוש בדיור מוגן יוחזרו אל המשפחה בצירוף הפרשי הצמדה, עם סיום ההתקשרות.

 

החשיבות של חוק הדיור המוגן

מאחר ומבוגרים רבים בוחרים לעבור ולגור ביחידות דיור עצמאיות במסגרת הדיור המוגן, הרי שחשוב, על אף היותם עצמאיים, לספק להם את התנאים הנאותים ביותר ואת סביבת החיים הבטוחה, על מנת למנוע מצבים של ניצול לרעה. חוק הדיור המוגן מאפשר למעשה את הביטחון המלא באמצעות מנגנוני הפיקוח, שלא היו קיימים עד כה. החידוש של החוק הינו עצם ההתייחסות אל יחידות הדיור העצמאיות, שעד היום, לא היו במסגרת פיקוח ממשלתי. כעת, עם כניסתו של החוק, ניתן יהיה ליהנות משירותי החובה בכל יחידות הדיור המוגן הפזורות ברחבי הארץ, כמו גם, שירותים נוספים המוצאים לדיירי המקום, חלקם בתשלום נוסף. החוק, מאושש למעשה את החשיבות שיש לדיור המוגן, כמו גם הכרה בדיור המוגן כמקום הנועד לא רק לספק מגורים, אלא שירותים נוספים המיועדים לאוכלוסיית הגיל השלישי.

ייעוץ חינם למציאת פתרון ליקיריכם

נציגי מרכז המידע הארצי עומדים לשירותכם

ההורים שלי - אינדקס פתרונות דיור לגיל השלישי, מספר הטלפון הראשי *4985

או השאירו פרטים ונציגי מרכז המידע יחזרו אליכם:

שתף בפייסבוק